Påskslaget, 12-13.04.2014, 5 s. Eu
Klicka på totalresultat för protokoll
Tävlingen är slutspelad
Pl. Namn Klubb, Hemort Resultat Hcp Totalt X Sista
Damer
1 Caroline Blomqvist Komet, Åland 816 100 916 15 164
2 Junis Flöjt MPF, Åland 804 100 904 13 159
3 Viola Engblom MPF, Åland 813 75 888 14 147
4 Brita Johansson MPF, Åland 810 75 885 13 158
5 Gun Andersson MPF, Åland 740 100 840 8 151
6 Rita McKigney MPF, Åland 733 100 833 9 144
Herrar
1 Mats Rosberg Baccus, Åland 1174 0 1174 37 257
2 Kim Nyman IFK Mariehamn, Åland 1167 0 1167 37 217
3 Kim Söderblom BCC, Åland 1083 75 1158 33 227
4 Amadeus Ahonen BCC, Åland 1064 75 1139 30 267
5 Peter Söderblom BCC, Åland 1112 25 1137 28 216
6 Peter Mattsson BCC, Åland 1107 25 1132 31 220
7 Ove Pellas IFK Mariehamn, Åland 1073 25 1098 31 204
8 Kim Mattsson Käglan, Åland 1039 50 1089 28 200
9 Hilding Mattsson IFK Mariehamn, Åland 1030 50 1080 27 183
10 Robert Kvarnström BCC, Åland 1030 25 1055 23 183
11 Peter Velander Käglan, Åland 980 50 1030 25 203
12 Benny Mattsson BCC, Åland 952 75 1027 24 203
13 Sebastian Mattsson Käglan, Åland 974 50 1024 27 258
14 Patrik Kivisalo BCC, Åland 974 50 1024 27 224
15 Bert Hellman Baccus, Åland 971 50 1021 23 167
16 Guy Möller IFK Mariehamn, Åland 971 50 1021 23 163
17 Ingvar Engblom MPF, Åland 969 50 1019 26 195
18 Jerry Hägglund Käglan, Åland 969 50 1019 22 226
19 Sam Andersson Komet, Åland 955 50 1005 24 212
20 David Mattsson Komet, Åland 941 50 991 25 217
21 Bert Lundberg MPF, Åland 916 75 991 22 170
22 Bjarne Aspgård Käglan, Åland 907 75 982 21 173
23 Gunnar Björkvall MPF, Åland 901 75 976 14 167
24 Mats-Erik Flink Baccus, Åland 900 75 975 17 205
25 Jarkko Ritjärvi Komet, Åland 893 75 968 19 204
26 Rolf Eriksson Baccus, Åland 912 50 962 21 177
27 Paul Mattsson Käglan, Åland 912 50 962 17 169
28 Hans-Kristian Skaag Baccus, Åland 886 75 961 25 176
29 Tommy Ahonen BCC, Åland 879 75 954 16 157
30 Leo Hilokoski MPF, Åland 903 50 953 18 174
31 Mikko Kuitunen Komet, Åland 899 50 949 23 190
32 Kenneth Mattsson BCC, Åland 870 75 945 18 159
33 Jonatan Björkvall BCC, Åland 825 100 925 12 151
34 Kenneth Nylund Komet, Åland 818 100 918 22 183
35 Magnus Magnusson MPF, Åland 817 100 917 14 158
36 Dan-Mikael Skarén Baccus, Åland 836 75 911 21 169
37 Ingmar Eriksson MPF, Åland 833 75 908 9 164
38 Ove Andersson MPF, Åland 830 75 905 14 168
39 Leif Örn MPF, Åland 759 100 859 14 177
40 Tor Mattsson MPF, Åland 776 75 851 13 155
41 Sigvard Helin Baccus, Åland 766 75 841 9 170
42 Allan Schåman MPF, Åland 733 75 808 7 158
43 Ingvald Oskarsson MPF, Åland 697 100 797 9 146
Juniorer
Pl. Namn Klubb Resultat Hcp Totalt X Sista
Pojkar
1 Kim Söderblom BCC, Åland 1083 75 1158 33 227
© Bowldata kb 1982-2020